چگونگی تامین مالی و رشد استارت‌آپ‌ – بدون سرمایه‌گذار

(بدون امتیاز)
800,000 تومان
startup-financing-without-vc-min
زمان شروع دوره: پنجشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۶

چه کسی؟

اگه کارآفرینی هستید که در آغاز راه قرار داره یا حتی اگه علاقه‌مندید که این کار رو انجام بدید و برای شروع و توسعه‌ی کسب‌وکار خودتون به سرمایه نیاز دارید، این دوره برای شماست.

چه چیزی؟

این دوره پنج مدلی رو به شما معرفی می‌کنه که در اون‌ها، مشتری‌های شما می‌تونن – اگه ازشون بخواید – سرمایه‌ی مورد نیاز برای کسب‌وکار شما رو تأمین کنن و همینطور این آموزش‌ها به شما کمک می‌کنه تا این مدل‌ها رو به کار بگیرید. این پنج مدل امتحان خودشون رو پس دادن و سوپراستارهای کارآفرینی مثل Micheal Dell، Bill Gates، Richard Branson و خیلی‌های دیگه ازشون استفاده کردن. اما متأسفانه تا حالا خیلی کم درباره‌ی این پنج مدل صحبت شده و ناشناخته موندن. این پنج مدل رو با داستان‌هایی واقعی از مجموعه‌ای از کارآفرین‌های خلاق و الهام‌بخش از سراسر جهان – شامل داستان‌های موفقیت و شکست – و از طریق مجموعه‌ای از مصاحبه‌های آزاد با بنیان‌گذارها، سایرین و همچنین سرمایه‌گذارها براتون جا می‌ندازیم.

چرا؟

بیش از دو نسل قبل، جامعه‌ی سرمایه ریسک‌پذیر (Venture Capital) – سرمایه‌گذارهای ریسک‌پذیر، فرشته‌های کسب‌وکار، شتابدهنده‌ها و سایرین – دنیای کارآفرینی رو متقاعد کردند که نوشتن برنامه‌های کسب‌وکار (business plans) و جذب سرمایه‌ ریسک‌پذیر دو عنصر اصلی در فعالیت‌های کارآفرینی هستند. برای این کار دلایل خوبی داشتند: اولاً سودهای فوق‌العاده‌ای که گاهی به سرمایه‌گذارها برگردونده می‌شد و ثانیاً شرکت‌های بسیار بزرگ و باارزشی که از طریق این اکوسیستم ایجاد شده‌اند. اما بخش اعظمی از شرکت‌هایی که رشد سریعی دارن، هیچ‌وقت از سرمایه‌های ریسک‌پذیر یا فرشته استفاده نمی‌کنن. آیا اون‌ها دارن کاری رو انجام می‌دن که اکوسیستم کارآفرینی امروز ازش غافل مونده؟ در واقع، آیا یک سرمایه‌گذار فرشته (business angel) یا ریسک‌پذیر (VC) باید اولین مرجع تماس برای راه‌اندازی کسب‌وکارِ درحالِ تولد شما یا برای رشد دادن سریع‌ترِ اون باشه؟ شاید نه.

چطور؟

از شما خواسته می‌شه تا یه سری تمرین‌ها رو در دنیای واقعی انجام بدید تا بتونید از این جعبه‌ابزارِ روبه‌رشد در کسب‌وکار کنونی یا آینده‌تون استفاده کنید. ابزارهایی عملی که به شما کمک می‌کنن کسب‌وکار خودتون رو راه‌اندازی کنید و ادامه بدید – بدون استفاده از سرمایه ریسک‌پذیر. اگه دوست داشته باشید می‌تونید به بخش گفتگوی ما ملحق بشید که سایر افرادی که این دوره رو می‌گذرونن هم اونجا حضور دارن و نکاتی رو از بقیه که دارن این‌ ابزارها رو به کار می‌بندن یاد بگیرید. با توجه به سرعت بالای زندگی‌های امروزی، ما مفاد آموزشی – درس‌های کوتاه، مصاحبه‌ها، پرسش‌های تفکربرانگیز و حتی مقاله‌های اختیاری برای خوندن – رو به بخش‌های خیلی کوچیکی تقسیم کردیم تا هر زمان و هر جایی که هستید بتونید وارد سایت بشید و ازشون استفاده کنید.

مشخصات دوره

  • تعداد درس‌ها 115
  • تعداد آزمون‌ها 0
  • طول دوره ۷ هفته
  • سطح مهارت همه سطوح
  • زبان انگلیسی با زیرنویس فارسی
  • دانشجویان 0
  • گواهی نامه دارد
  • ارزیابی دارد
Admin bar avatar
جان مولینز

دانشیار (Associate Professor)

وقتی John Mullins مشغول یادگیری یا کار با کارآفرین‌ها یا کسب‌وکارهایی که روی اون‌ها سرمایه‌گذاری کرده نباشه، زمانش رو به دو قسمت تقسیم می‌کنه؛ بخشی رو در لندن (جذاب‌ترین شهر بزرگ جهان برای زندگی) و بخشی رو در شهر کوچکِ Golden در ایالت Colorado (در کوهپایه‌های Rocky Mountains) می‌گذرونه. John قبلاً کارآفرین بوده و الان یکی از اساتیدِ مطرح در London Business School هست که نویسندگی دو کتاب بسیار پرفروش رو انجام داده. همچنین، مطالعات موردیِ زیادی رو روی شرکت‌های کارآفرینیِ واقعی انجام داده و بیش از 40 مورد مقاله به چاپ رسونده.

امتیاز کاربران

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
800,000 تومان

لطفا در این قسمت دیدگاه‌تان را با هم‌دوره‌ای‌های خود به اشتراک بگذارید.